“SynotTip” Virslīgas tradīcijām bagātajā Kurzemes derbijā 26. maijā norisinājās bezkompromisa cīņa, kurā vairākiem spēlētājiem nācās apkopt asiņojošas brūces un gūtas traumas. Nigēriešu uzbrucējam Adelekem Akinjemi gūstot trīs vārtus, “Ventspils” ar rezultātu 4:1 izbraukumā sagrāva “Liepāju/Mogo”.

Virslīgas sezonas pirmajā Kurzemes derbijā Ventspilī komandas cīnījās neizšķirti, spēlējot 1:1. Līdz ar to par pārsvaru savstarpējās cīņās abas Baltijas jūras krasta pilsētu komandas mērojās spēkiem Liepājā.

Māca trešajā minūtē ļoti bīstamu tiešo brīvsitienu izpildīja Eduards Tidenbergs, kura sitienu ar ļoti lielām pūlēm atvairīja Krišjānis Zviedris. No vārtu staba atlēkušo bumbu tukšos vārtos varēja ievirzīt Vitālijs Rečickis, tomēr ventspilnieku spēlētājam līdz bumbai aizsniegties neizdevās. Tomēr ilgi bezvārtu neizšķirts uz rezultāta tablo nesaglabājās. Gandrīz ne no kā radās epizode, kurā Jānis Ikaunieks ieskrēja soda laukumā un, saņemot augstu piespēli, raidīja bumbu pretinieku vārtos. Tādējādi mača sestajā minūtē rezultāts kļuva 1:0 par labu liepājniekiem. Pēc nospēlētām 15 minūtēm “Ventspils” vārtu priekšā bija vēl viena ļoti bīstama situācija. Pēc Abdula Obuobi izpildītā noteikumu pārkāpuma, “Liepāja/Mogo” veica tiešo centrējumu soda laukumā, kur Antonam Jemeļinam bija iespēja ar galvu gūt vārtus. Tomēr “Ventspils” futbolistiem izdevās izsist bumbu no sava soda laukuma.

Nesasniedzot spēles 20 minūti kļūdu savstarpējā komunikācijā pieļāva “Liepāja/Mogo” aizsargi, kuri nesadalīja sedzamos, ļaujot Adelekem Akinjemi no stūra sitiena saņemt piespēli, ko nigērietis izmantoja sitienā ar galvu. Rezultāts līdzsvarā – 1:1. Trīs minūtes vēlāk Nigērijas futbolists varēja pārņemt vadību dzeltenzilajiem, bet Zviedris spēja atsist “Ventspils” bombardiera raidījumu. Pirmā puslaika vidū pēc sadursmes ar Ikaunieku kājas savainojumā iedzīvojās Ganas futbolists Obuobi, kuram maču nācās pamest uz vienas kājas. Spēles 32. minūtē liepājnieki atkal ielauzās pretinieku soda laukumā, bet uz izlasi izsauktais Artūrs Karašausks raidīja sitienu pāri vārtiem. Pašās puslaika beigās pēc tiešā brīvsitiena Sejdina Keita ar galvu centās atgūt vadību mājiniekiem, bet bumba lidoja vārtiem garām.

Par spīti acīm redzamajam diskomfortam, spēli arī otrajā puslaikā turpināja “Ventspils” vārtu vīrs Maksims Uvarenko. Pauzi spēlē nācās paņemt pēc Denisa Ivanova un Ritvara Rugina sadursmes ar galvām. “Ventspils” pussargam asiņojošas brūces dēļ nācās laukumu pamest, dodot vietu laukumā Oleksijam Antonovam. Mača 59. minūtē, izmantojot momentu, kad laukumā asiņu dēļ nevarēja atrasties Ivanovs, Adeleke uzlauza mazākumā palikušo “Liepājas/Mogo” aizsardzību. Tādējādi nigēriešu futbolists guva savus otros vārtus, panākot rezultātu 2:1 par labu viesiem. Abu komandu spēlēti spēlēja asi, kas vairākkārt laukumā radīja konfliktsituācijas starp spēlētājiem, kas tiesnesim Anufrejevam vairākkārt lika izvilkt dzleteno “plāksteri”.

Divdesmit minūtes pirms spēles laika beigām Ģirts Karlsons centās izraut neizšķirtu, bet Uvarneko lēcienā spēja ķert planējošo bumbu. Spēli “Ventspils” futbolistiem nācās noslēgt mazākumā, jo Ņikitas Koļesova spēriens bumbas vietā trāpīja pa galvu Ikauniekam. Tā dēļ ventspilnieku aizsargs saņēma sarkano kartīti, liekot spēles atlikušajā laikā dzeltenzilajiem koncentrēties uz rezultāta noturēšanu. Tamazs Pertija, lai izlīdzinātu rezultātu, aizsarga Ivanova vietā sūtīja uzbrucēju Verneru Apiņu. Tomēr ar šādu gājienu “Liepājas/Mogo” treneris izdarīja sev lāča pakalpojumu. Adeleke izmantoja iespēju aizskriet pretuzbrukumā, kur nigērietim pretī stājās tikai Jemeļins. “Ventspils” bombardieris ar pretestību viegli tika galā un savā rēķinā ierakstīja trešo vārtu guvumu. Līdz spēles noslēgumam “Ventspils” lielākoties atsitās un liepājnieku ne pārāk izdomas bagātie uzbrukumi nespēja mainīt rezultātu. Spēles kompensācijas laikā trīs ventspilnieki devās izgājienā pret vienu pašu aizsardzībā palikušo Kristeru Toberu. Abi “Ventspils” nigērieši ar piespēlēm izspēlēja brīvu vārtu guvumu Antonovam, kurš iedzina pēdējo naglu mājinieku komandas vārtos. Spēles beigu rezultāt 4:1.

Liepāja/Mogo – Ventspils 1:4 (1:1)
Vārti: Ikaunieks 6′, – Adeleke 18′, 59′, 77′ Antonovs 90’+2
Brīdinājumi: Ivanovs, Toress – Obuobi, Rugins, Žuļevs
Noraidījumi: Koļesovs
Liepāja/Mogo: Zviedris, Keita, Ivanovs (Apiņš 75′), Jemeļins, Jurkovskis, Tobers, Hmizs, Strumia (Karlsons 27′), Toress, Ikaunieks, Karašausks
Ventspils Uvarenko, Mamahs, Koļesovs, Bulvītis, Obuobi (Žuļevs 32′) , Stenio, Rugins (Antonovs 57′), Rečickis, Tidenbergs, Tosins, Adeleke (Klimaševičs 90’+2)
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Anufrejevs