“SynotTip” Virslīgas devītajā kārtā uzvaru Valmierā izcīnīja “Liepāja/Mogo”, pārspējot Vidzemes komandu ar rezultātu 2:0. Vārtus liepājnieku labā guva Verners Apiņš un Ģirts Karlsons.

Spēles pirmie bīstamie momenti norisinājās pie mājinieku vātiem, liepājniekiem divas reizes pēc kārtas izspēlējot stūra sitienus, īpaši bīstami ar galvu bumbu pāri vārtiem sitot Verneram Apiņam. Izgājienu viens pret vārtsargu nerealizēja liepājnieku kapteinis Artūrs Karašausks, kura mēģinājumu iekarot vārtus apturēja Elvis Arnavs. Līdz puslaika vidum neprecīzo piespēļu dēļ mājiniekiem neko īpašu izveidot uzbrukumā neizdevās, būtiskāko spēles laiku uztraucoties par savu vārtu drošību.

Sākoties pirmā puslaika otrajai pusei pirmā lieliskā iespēja atklāt spēles rezultātu bija Ulvim Bērziņām, kurš pametot bumbu garām aizsargam nonāca vārtu gūšanas situācijā, tomēr līdz tam bez darba esošais Krišjānis Zviedris atvairīja “Valmiera Glass/ViA” pussarga sitienu. Spēlei sasniedzot pusstundas atzīmi tika veikts pirmais ieraksts mača protokolā, Nikam Savaļniekam saņemot brīdinājumu par tiesneša lēmumu apšaubīšanu. Dažas minūtes vēlāk par tādu pašu pārkāpumu dzelteno plāksteri saņēma arī Aleksandru Belevšči. “Liepāja/Mogo” uzbrukumi, tuvojoties puslaika izskaņai, kļuva aizvien bīstamāki. 41. minūtē pēc stūra sitiena Arnavs spēja atsist Kurzemes komandas pirmo sitienu, tomēr Apiņš bija pirmais pie atlēkušās bumbas, atklājot spēles rezultātu – 1:0. Pirms puslaika beigu signāla traumā iedzīvojās Gonzalo Negro, kura vietu laukumā ieņēma Deniss Ivanovs.

Otrā puslaika sākumā brīvsitienu no 18 metriem varēja izpildīt “Valmiera Glass/ViA”, kura sezonas laikā vairākkārt tādas izdevības ir izmantojusi. Šoreiz Artūra Pallo sitiens lidoja pāri vārtu konstrukcijai. Liepājniekiem viltīgu sitienu izpildīja Lionels Strumia, tomēr tas lidoja nedaudz pāri vārtu pārliktnim. Otros vārtus “Liepāja/Mogo” labā guva Ģirts Karlsons, kurš no komandas biedra saņēma piespēli pašā vārtu priekšā un ievirzīja spēles instrumentu mērķī, sasniedzot rezultātu 2:0. Arī otrajā puslaikā valmierietim Bērziņam bija izcila vārtu gūšanas iespēja. Jaunais futbolists jau apspēlēja Zviedri, tomēr pēdējā brīdī pirms bumbas raidīšanas vārtos paklupa, dodot iespēju vēju pilsētas vārtsargam glābt savu komandu no vārtu zaudējuma.

Otrā puslaika turpinājumā valmierieši vairākkārt patraucēja liepājnieku vārtsarga salīdzinoši mierīgo dzīvi. No tālās distances Zviedris ķēra Tjeri Mukutas tālšāvienu, kā arī vairākkārt spēja valmieriešiem no galvas nocelt centrētās bumbas. Ievadot mača pēdējās desmit minūtes izcila vārtu gūšanas iespēja bija Keitam, bet sekmīgi pretī izgāja Arnavs, atvairot senegalieša bīstamo sitienu. Par spīti vidzemnieku centieniem noorganizēt vismaz goda vārtus, viesu komandas vārtsargs šajā spēlē palika nepārspēts. Tādējādi no Valmieras “Liepāja/Mogo” aizbrauca ar trīs punktiem.

Valmiera Glass/ViA – Liepāja/Mogo 0:2 (0:1)
Vārti: Apiņš 41′, Karlsons 57′
Brīdinājumi: Savaļnieks, Belevšči, Pallo – Apiņš
Valmiera Glass/ViA: Arnavs, Belevšči (Lūsiņš 64′), Cipe, Mukuta, Bankavs, Miķelsons, Ērglis, Pallo (V.Jaunzems 74′), Bērziņš (Lūsiņš 64′), A.Jaunzems, Savaļnieks
Liepāja/Mogo: Zviedris, Keita, Negro (Ivanovs 44′), Kozlovs, Jurkovskis, Hmizs, Strumia (Ķigurs 83′), Ikaunieks, Karašausks, Apiņš (Tobers 77′), Karlsons
Galvenais tiesnesis: Jevgēnijs Vasjukovs