“SynotTip” futbola Virslīgas pirmā apļa noslēgumā savstarpējo cīņu aizvadīja “Liepāja/Mogo” un RFS. Negaidīti rezultatīvā spēlē Rīgas komanda izbraukumā guva panākumu ar 5:3, sagādājot liepājniekiem sezonas pirmo zaudējumu.

Spēles pirmā nopietnā vārtu gūšanas iespēja bija RFS futbolistiem, kad liepājnieki pie sava soda laukuma pārkāpa noteikumus, nostādot viesu komandu labā pozīcijā, lai izdarītu piespēli soda laukumā. Kurzemes komandas aizsargiem gan ar šo situāciju izdevās veiksmīgi tikt galā, izraidot bumbu no mājinieku soda laukuma. Spēles 15. minūtē Beka Vačiberadze agresīvi savā soda laukumā notrieca Verneru Apiņu, liekot spēles tiesnesim nozīmēt 11 metru soda sitienu uz Rīgas komandas vārtiem. Sitienu devās izpildīt Jānis Ikaunieks, kurš pendeli raidīja vārtu vidū, kamēr Kaspars Ikstens leca uz vārtu kreiso pusi. Tādējādi Ikaunieks atklāja spēles rezultātu. Spēles 20. minūtē Ikaunieks bija ļoti tuvu tam, lai dubultotu savu vārtu rēķinu, tomēr no pašas vārtu priekšas, pieliekot kāju priekšā bumbas ceļam, spēles instruments lidoja dažus centimetrus pāri vārtu pārliktnim.

Pārāk ilgi RFS atrasties iedzinējos negrasījās, izveidojot bīstamu uzbrukumu un Dmitrijam Platonovam ar spēcīgu sitienu no 14 metriem panākot izlīdzinājumu – 1:1. Sagaidot spēles pusstundas atzīmi ar centrējumu soda laukumā centrējums lidoja pavisam nedaudz garām liepājnieku vārtiem, tomēr spiedienu uz pretinieku vārtiem RFS turpināja. Gļebs Kļuškins veica izrāvienu uz vārtiem un ar izklupienu raidīja bumbu garām Krišjānim Zviedrim, pārņemot Valda Dambrauska komandai vadību ar 2:1. Liepājnieki nekavējoties metās prettriecienā, tomēr Apiņa mēģinājums iekarot vārtus rezultātu nedeva. Puslaika izskaņā abu komandu spēlētāji sapelnīja brīdinājumus, liekot uzvirmot spēlētāju emocijām laukumā. Pēdējā puslaika minūtē Leonels Strumia ļoti bīstami izdarīja sitienu no distances, bet Ikstens savu vārtus nosargāja neieņemtus. Savukārt RFS sekojošajā pretuzbrukumā Marusičs nespēja raidīt bumbu Zviedra vārtos, tādējādi pēc nospēlētām 45 minūtēm rezultātam esot par labu rīdziniekiem ar 2:1.

Otro spēles daļu ar ļoti bīstamu uzbrukumu iesāka Marusičs, kura sitien lidoja nieka tiesu garām liepājnieku vārtiem, kas lika pamatīgus pārmetumus savas komandas aizsardzībai veltīt Tamazam Pertijam. Tomēr bez sava kārotā vārtu guvuma Marusičs nepalika, jo ar ļoti veiklu izspēli RFS smailē izvirzītais uzbrucējs trieca bumbu garām kurzemnieku vārtu vīram Zviedrim – rezultāts 3:1 par labu viesu komandai.

Mājinieku komandas centieni samazināt rezultāta starpību deva rezultātu spēles 58. minūtē, kad Ģirts Karlsons komandas biedra centrējumu ar galvu pārvirzija vārtu tīklā, samazinot starpību līdz minimumam. Tomēr RFS atbildi parādā nepalika un pavisam īsu brīdi vēlāk Vačiberadze ar tiešo brīvsitienu raidīja bumbu garām mūrītim, tādējādi atgriežot divu vārtu pārsvaru viesiem – 4:2 kad vēl jāspēlē pusstunda līdz mača noslēgumam.

Spēles septītie vārti tika gūti nedaudz amizanti. Ikaunieka piespēli soda laukumā neizdevās pielabot Apiņam, bet RFS jau gaidīja bumbas lidojuma maiņu, nespējot glābt savus vārtus no bumbas ielidošanas tālajā vārtu stūrī. Tādējādi rezultāta starpība atkal minimāla – 3:4 raugoties no liepājnieku pozīcijām. Tomēr arī šāds rezultāts uz tablo ilgi nesaglabājās, jo Laša Šergelašvili atgrieza RFS divu vārtu pārsvaru. Arī brīdinājumu kartītes komandas krāja gandrīz tikpat veikli kā vārtu guvumus. Noslēdzošajās desmit minūtēs liepājnieku centieni atspēlēties lielāku bīstamību radīja pašai Vēju pilsētas komandai, kuras spēlētāji, aizraujoties uzbrukumā, mēdza iekrist uz pretinieku pretuzbrukumiem.

RFS futbolisti kompensācijas laikā izmantoja taktisko vāļāšanos zālājā, vilcinot spēles laiku, kas neļāva “Liepājai/Mogo” cīnīties par rezultāta starpības sadeldēšanu. Tāpat Platonovs uz maiņu devās gaužām lēni un autu izmešanai adresāti tika meklēti ļoti ilgi. Spēlei noslēdzoties ar rezultātu 5:3 RFS vismaz līdz rītdienai pārņem vadību Virslīgas turnīra tabulā.

“Liepāja/Mogo” – RFS 3:5 (1:2)
Vārti: Ikaunieks (11m) 18′, 64′ Karlsons 58′ – Platonovs 24′ Kļuškins 32, Marusičs 47′ Vačiberadze 60′, Šergešvili 72′
Brīdinājumi: Tobers, Jemeļins. Strumia, Toress, Apiņš – Marusičs, Savičs
Liepāja/Mogo: Zviedris, Keita, Jemeļins (Jurkovskis 66′), Tobers (Karlsons 46′), Kozlovs, Strumia, Toress, Apiņš, Karašausks, Ikaunieks
RFS: Ikstens, Sorokins, Savičs, Dubra, Isajevs, Šergelašvili, Vačiberadze (Kazačoks 76′), Fertovs, Kļuškins, Marusičs (Savaļnieks 76′), Platonovs (Solovjovs 90’+3)
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs