“SynotTip” futbola Virslīgā čempionvienība „Spartaks” spēlēja 2:2 pret „Liepāju”, nenoturot divu vārtu pārsvaru. Liepājnieki līdz ar to turpina spēlēt Virslīgas jaunajā sezonā bez zaudējumiem, bet savus pirmos vārtus Latvijas augstākajā līgā guva 17 gadus vecais Kristians Tobers.

“Spartaks” mača ievadā uzreiz ieguva iniciatīvu, vairāk kontrolēja bumbu un ieguva vairākas standartsituācijas. Mārcis Ošs daudzas reizes meta bumbu soda laukumā, brīžiem neliels haoss ”Liepājas” soda laukumā veidojās, bet bez sitieniem. 14. minūtē izcils sitiens no aptuveni 20 metriem padevās Artēmijam Malējam, kurš izvirzīja vadībā mājiniekus.

Pēc tam bija nelieli asumi, pagrūstīšanās, bet joprojām pārliecinošāk laukumā darbojās ”Spartaks”. Aizvien skaļāk laukuma malā kļūstot Tamazam Pertijam, ”Liepājai” puslaika vidū izdevās iespiest mājiniekus viņu laukuma pusē, bet ”Spartaks” spēlēja ļoti kompakti, tādējādi izlauzties cauri šādai aizsardzībai bija grūti. Savukārt 41. minūtē aizsardzībā iekrita jau liepājnieki, kad ne vārtsargs, ne Keitā neizsita bumbu ārā no soda laukuma, un Aleksejs Višņakovs radušos situāciju izmantoja prasmīgi, gūstot savus piektos vārtus šosezon.

„Liepāja” līdz puslaika beigām paspēja vienus vārtus atgūt. Pēc Artūra Karašauska izpildītā stūra sitiena nepiesegts palika liepājnieku jaunākais spēlētājs Kristians Tobers, kurš no tuvas distances guva vārtus. 17 gadus vecajam futbolistam tie bija pirmie vārti Virslīgā. Uzreiz pēc tam „Liepāja” varēja arī panākt neizšķirtu, bet Ģirts Karlsons no dažiem metriem ar galvu sita pāri.

Taču otrā puslaika pašā sākumā „Liepāja” tomēr tika pie neizšķirta. Teicamu piespēli standartsituācijā izpildīja Karašausks, un Karlsons kombināciju noslēdza ar sitienu vārtu tuvajā stūrī.

Pēc tam Liepāja uzbruka krietni vairāk, kamēr “Spartaks” visai izteikti spēlēja uz pretuzbrukumiem. Tādu patiešām lielisku vārtu gūšanas iespēju gan nebija ne vienai, ne otrai komandai, un liepājniekiem rezultātu nedeva arī viņu pēdējo minūšu ofensīva. “Spartakam” līdz ar to sezonas pirmais neizšķirts, kas šajā kārtā neļaus pacelties uz vietu labāko trijniekā, kamēr “Liepāja” turpina spēlēt bez zaudējumiem un guvusi 14 no maksimālajiem 18 punktiem sezonas sākumā.

”Spartaks”-”Liepāja” 2:2 (2:1)
Vārti: Malejevs 14`, A. Višņakovs 41` – Tobers 43`, Karlsons 47`
Brīdinājumi: Keitā
Spartaks: Nerugals, Freimanis, Košoričs, I. Šlampe, Mihadjuks (Stuglis 70`), Žigajevs (Korzāns 51`), Kobzars, Malejevs, Ošs, A. Višņakovs, Svārups (Gauračs 67`).
Liepāja: Zviedris, Tobers (Hmizs 68`), Torress (Ivanovs 58`), Negro, I. Kozlovs, Karlsons, J. Ikaunieks, Karašausks, Strumija (Gucs 81`), E. Šlampe, Keitā.
Galvenais tiesnesis: Edgars Maļcevs

autors : sportacentrs.com
FOTO : Mārtiņš Sīlis