Ļoti tuvu Latvijas čempiontitulam “SynotTip” futbola Virslīgā nonācis Jūrmalas “Spartaks”, kuru pēc šodien Kurzemes derbijā fiksētā neizšķirta 1:1 starp “Liepāju” un “Ventspils” vairs var apsteigt tikai RFS. “Liepāja” iedzinējos nokļuva pēc pendeles pirmā puslaika izskaņā, neizšķirtu 82. minūtē panāca Kristaps Grebis, bet pašās beigās Jānis Ikaunieks un Artūrs Karašausks neizmantoja izcilu iespēju izraut uzvaru.

Nedēļas vidū Latvijas kausu ieguvusī „Liepāja” šodien uzbrukumā sūtīja Kristapu Grebi, kamēr nemaz pieteikumā nebija Kristians Torress, un tā arī bija vienīgā izmaiņa Tamaza Pertijas vadītājā komandā. Savukārt „Ventspilij” šī bija pirmā spēle oktobrī izlašu pārtraukuma un iepriekšējās kārtas izlaišanas dēļ. Salīdzinot ar iepriekšējo maču, „Ventspils” sākumsastāvā bija divas izmaiņas – Žuļeva un Vaskova vietā laukumā devās Simons Pauļus un Nauris Bulvītis.

Kurzemes derbija sākums nedaudz aizkavējās, jo karstasinīgie līdzjutēji tribīnes sarīkoja nelielu pirotehnikas šovu, pēc kura laukumu klāja teju necaurredzami dūmi. Tas pašā sākumā nenesa veiksmi „Ventspilij”, jo jau 19. minūtē piespiedu maiņu nācās veikt Simonam Pauļum. Vēl sliktāk, turpinājumā traumu guva arī vārtsargs Andrejs Pavlovs, kurš savukārt tika nomainīts pēc pirmā puslaika. Pamatīgu satraukumu „Liepājas” rindās pirmajā puslaikā radīja komandas līdera Artūra Karašauska žests, ka arī viņam vajadzēs maiņu, taču pēc neilga laiciņa laukuma malā Karašausks tomēr bija gatavs turpināt spēli.

Patiešām bīstamu momentu pirmajā puslaikā gandrīz nebija līdz pašām beigām, kad Seidina Keitā aizķēra pretinieku un tika piespriests 11 metru soda sitiens uz „Liepājas” vārtiem. Savu iespēju izmantoja „Ventspils” kapteinis Vitālijs Rečickis, nostādot liepājniekus ļoti neparocīgā situācijā gan šajā mačā, gan Virslīgas kopvērtējumā.

Otrā puslaika sākumā ļoti asi nospēlēja Oskars Kļava, ar bīstamu izklupienu apturot „Ventspils” pretuzbrukumu. Izcēlās nelieli asumi, bet Kļava saņēma brīdinājumu. „Ventspils” jau 60. minūtē iztērēja savu trešo maiņu un centās neiesēsties aizsardzībā. Samērā haotiskajā spēlē „Liepājas” vārtos vairākus sitienus atvairīja Valentīns Raļkevičs, bet uzbrukumā liepājniekiem nekas īpaši nesanāca. Nekas īpaši nesanāca līdz 81. minūtei, kad uz maiņu nākušais Dario Tomičs izpildīja tālu tiešo brīvsitienu un soda laukumā bumbu perfekti sagaidīja Kristaps Grebis, ar galvu to ievirzot vārtos.

Pašā izskaņā abas komandas aktīvi centās parūpēties sev par trim punktiem, nevis tikai daļēji izdevīgo neizšķirtu. Ļoti tuvu uzvarai nonāca „Liepāja”, kas kompensācijas laikā izskrēja pretuzbrukumā trīs pret divi. Afanasjevs uzvilka sev virsū aizsargu un deva piespēli uz brīvo pretējā soda laukuma pusē, kur neveiksmīgi nospēlēja Karašausks un Ikaunieks, nedaudz nesaprototies, un „Liepāja” pie bīstama sitiena beigās netika, spēlējot neizšķirti 1:1.

Šāds rezultāts nozīmē, ka abas Kurzemes komandas izstājušās no cīņas par titulu. „Liepāja” pēc punktiem gan vēl var panākt „Spartaku”, taču savstarpējos mačos iekrājusi sliktāku bilanci. Līdz ar to „Spartaks” ir ļoti tuvu otrajam čempionu titulam pēc kārtas. Vienīgā komanda, kas to var izbojāt, ir RFS, un vienīgais variants, kā tas var notikt, ir tad, ja RFS atlikušajās spēlēs uzvar gan Ventspili, gan Jelgavu, bet „Spartaks” pret Liepāju un Ventspili nopelna tikai vienu vai nevienu punktu.

autors : sportacentrs.com

FOTO : Mārtiņš Sīlis