Latvijas “SynotTip” futbola Virslīgas 21. kārtas otrajā spēlē “Liepāja/Mogo” atspēlējās no pirmajā puslaikā iegūtā 0:2 deficīta un ar 5:2 pārspēja turnīra pastarīti “Metta/LU”. Divus vārtus guva Ģirts Karlsons un Dmitrijs Hmizs.

Pēdējā vietā esošā Rīgas “Metta/LU” savā Hanzas vidusskolas stadionā uzņēma šosezon vienreiz jau pieveikto “Liepāju/Mogo”, kas ir turnīra līderes Jūrmalas “Spartaka” tuvākā sekotāja. Kā izrādījās, tad studenti arī šoreiz liepājniekiem spēja sagādāt pamatīgas galvassāpes.

Jau no pirmajām minūtēm komandas skatītājiem sniedza ļoti aizraujošu, notikumiem bagātu futbolu. Septītajā minūtē no asa leņķa pa “Metta/LU” vārtu stabu trāpīja liepājnieks Dmitrijs Hmizs. Pēc pārsimts sekundēm mājinieku soda laukumā bīstami ierāvās “Liepāja/Mogo” uzbrukuma līderis Artūrs Karašausks, tomēr viņa sekojošais centrējums savu mērķi nesasniedza.

Vairākas reizes situāciju pie viesu vārtiem saasināt izdevās arī studentiem. Dienvidāfrikānis Kabelo Seriba nodemonstrēja lielisku tehniku, ielauzās viesu soda laukumā, kur bumbu ieguva Rihards Ozoliņš, taču Ozoliņa sistā bumba lidoja pāri liepājnieku vārtiem. Drīz pēc tam bīstams moments padevās liepājniekiem, kad pēc teicamas Hmiza piespēles no tuvas distances pāri vārtiem bumbu raidīja Karašausks.

Kā pirmie šajā spēlē varēja līksmot “Metta” futbolisti, kad 17. minūtē lielisku komandas biedra piespēli no labā flanga izmantoja Gatis Kalniņš, kurš pārliecinoši raidīja bumbu “Liepājas/Mogo” vārtos – 1:0“Metta/LU” šie arī pirmie vārti pēc 586 minūšu pārtraukuma.

Taču mājinieki netaisījās apstāties tikai pie vieniem gūtiem vārtiem. 29. minūtē lieliska saspēle viesu soda laukumā padevās Vladislavam Fjodorovam un Gatim Kalniņam, tai noslēdzoties ar Fjodorova bumbas raidījumu cauri “Liepāja/Mogo” vārtsarga Valentīna Raļkeviča kājām – 2:0 “Metta/LU”!

Puslaika pēdējās 15 minūtēs pamatīgi aktivizējās liepājnieki. Tas deva rezultātu, kad 33. minūtē rupji kļūdījās “Metta/LU” aizsargi, izgājienā viens pret vienu izraujoties Artūram Karašauskam. Liepājnieks raidīja bumbu pret vārtu stabu, tomēr piemais pie atlēkušās bumbas nonāca Ģirts Karlsons, raidot bumbu pret pārliktni un vārtos (1:2).

Pirmo 45 minūšu izskaņā laukumā pilnībā valdīja viesi no Liepājas. Teicami momenti izlīdzināt spēles rezultātu bija gruzīnam Giorgi Eristavi, kā arī ļoti aktīvajam Kristapam Grebim, tomēr “Metta/LU” spēja nosargāt minimālu vadību ar rezultātu 2:1.

Liepājnieki savu aktīvo spēli turpināja rādīt arī otrajā puslaikā, tam drīz vien dodot arī gaidīto rezultātu. 53. minūtē spēcīgu sitienu veica viesu kapteinis Kristians Damians Toress, bumbas lidojuma virzienu labojot Kristapam Grebim, kurš panāca izlīdzinājumu – 2:2. 11 minūtes vēlāk tālu komandas biedra centrējumu ar precīzu sitienu noslēdza Ģirts Karlsons – 3:2 “Liepāja/Mogo”.

Liepājnieki neapstājās, Artūram Karašauskam un Giorgi Eristavi neilgi pēc viesu trešā vārtu guvuma izveidojot divus bīstamus momentus, kuri šoreiz gan uz rezultāta tablo nematerializējās. Tomēr savu liepājnieki panāca, 72. minūtē nopelnot pendeli, ko bez problēmām realizēja Dmitrijs Hmizs – 4:2. Šis vārtu zaudējums salauza “Metta/LU” komandu, kas kompensācijas laikā ielaida arī piektos vārtus, piedzīvojot zaudējumu ar 2:5.

Metta/LU – Liepāja/Mogo 2:5 (2:1)

Vārti: Kalniņš 17`, Fjodorovs 29` – Karlsons 33`, 64`, Grebis 53`, Hmizs (11 m s.s.) 72`, 90`+2.
Brīdinājumi: Ševeļovs 65` – Eristavi 55`.
Noraidījumi: –
Metta/LU: D. Ošs, Abdulahi, Seriba, Ašrifī, Kalniņš (Ņ. Ivanovs 67`), Emsis, Ozoliņš (Gudēns 60`), Ševeļovs, Indrāns, Abass, Fjodorovs (Varslavāns 67`).
Liepāja/Mogo: Raļkevičs, Afanasjevs (Grebis 33`), Toress (Kārkliņš 82`), Lebamba, Gejs, Eristavi, Keita, Tomičs, Karašausks (D. Ivanovs 70`), Karlsons, Hmizs.
Galvenais tiesnesis: Edgars Maļcevs