Kurzemes derbijā „SynotTip” futbola Virslīgas spēlē vārti netika gūti, „Ventspilij” spēlējot 0:0 pret „Liepāju/Mogo”. Šī spēle pielika galu „Ventspils” četru uzvaru sērijai Virslīgā un „Liepājas/Mogo” piecu uzvaru sērijai visos turnīros.

Abas komandas savstarpēju maču aizvadīja pavisam nesen Latvijas kausa ceturtdaļfinālā, kurā liepājnieki izcīnīja uzvaru ar 2:1, neskatoties uz mača noslēgšanu skaitliskajā mazākumā. „Ventspils” sākumsastāvā bija divas pārmaiņas, salīdzinot ar iepriekšējo maču – Obuobi un Rečiska vietā laukumā devās Abdulahi Alfa un Ritvars Rugins. Tieši divas pārmaiņas arī Liepājai, Eristavi un Strumijas vietā laukumā sūtot Dario Tomiču un Staņislavu Lebambu.

Mača ievadā „Liepājas” aizsardzība pāris reizes nospēlēja nedroši, kas gandrīz noveda pie izgājieniem viens pret vienu. Taču tikai gandrīz, jo vārtsargs Valentīns Raļkevičs paspēja apsteigt Aijegunu ceļā pie bumbas, bet nedaudz vēlāk El Hadži Gejs paspēja izsist bumbu tieši pirms sitiena izdarīšanas.

„Ventspils” pirmajā puslaikā bumbu kontrolēja nedaudz vairāk un neilgi pirms pārtraukuma vēlreiz krietni pabaidīja viesus, kad Ņikita Koļesovs pēc stūra sitiena atlētiskā lēcienā sita ar galvu, kļūdoties pavisam nedaudz. Savukārt „Liepājas” pirmā puslaika labāko iespēju radīja Artūrs Karašausks, izdarot spēcīgu sitienu no soda laukuma stūra, taču Andrejs Pavlovs bumbu pārliecinoši atvairīja.

Karašausks otrā puslaika sākumā tika nomainīts, bet nedaudz vēlāk laukumā nāca kausa ceturtdaļfināla uzvaras vārtu autors Kristaps Grebis. „Liepāja” pamazām pārņēma iniciatīvu, biežāk tiekot pie uzbrukumiem, taču patiešām lieliskas vārtu gūšanas iespējas neradās, neskatoties uz Dmitrija Hmiza un Seidinas Keitā bīstamajiem reidiem soda laukumā.

Mača pēdējās desmit minūtēs „Liepāja” jau krietnii vairāk kontrolēja bumbu, bet kompensācijas laikā spēle bija visai haotiska, abu komandu aizsargiem pieļaujot kļūdas, kuras pretinieku uzbrucēji nespēja pārvērst bīstamos momentos. Pēdējais ilgais uzbrukums piederēja „Ventspilij”, taču visus centrējumus soda laukumā liepājnieki atvairīja.

ŠĪ bija abu Virslīgas „karstāko” komandu satikšanās. Latvijas Virslīgā „Ventspils” līdz šim bija uzvarējusi četrās spēlēs pēc kārtas, turklāt ne reizi neielaižot vārtus, kamēr „Liepāja” varēja lepoties ar triju uzvaru sēriju Virslīgā un piecu uzvaru sēriju, ņemot vērā visus turnīrus. Savu neielaisto vārtu sēriju Virslīgas spēlēs „Ventspils” paturpināja, bet abu komandu uzvaru sērijām pienāca gals. Šīs spēles rezultāts arī nosacīti izdevīgs turnīra līderim „Spartakam”, kura tuvākās konkurentes šodien sadalīja tikai divus punktus, nevis trīs.

”Ventspils”-”Liepāja/Mogo” 0:0