Liepājā, ”Daugavas” stadiona rezerves laukumā aizvadīts ”SynotTip” Virslīgas pirmās kārtas mačs starp FC ”Riga” un FK ”Liepāja”. Labā atmosfērā aizvadītā spēle noslēdzās ar rīdzinieku uzvaru 1:0. Pēc stūra sitiena ar galvu 67. minūtē vārtus guva Kaspars Gorkšs.

Spēli abas komandas iesāka ļoti aktīvi. Rīdzinieki centās vairāk veidot uzbrukumus pa labo flangu, kur darbojās malējais pussargs Armands Pētersons, savukārt mājnieki, ”Liepājas” futbolisti bieži vien uzticēja bumbu smailes uzbrucējam Kristapam Grebim, kuru pieskatīja Latvijas izlases kapteinis Kaspars Gorkšs. Bumbu nedaudz vairāk kontrolēja liepājnieki, taču pretuzbrukumos ”Riga” pamazām arvien biežāk ar piespēlēm apgādāja krievu leģionāru Hiziru Apajevu.

16. minūtē mača galvenajam tiesnesim Aleksandram Anufrijevam pirmoreiz nācās no kabatas vilkt ārā dzelteno kartīti, jo ”Riga” pussargs Boriss Bogdaškins nospēlēja ar roku. Pirmais bīstamais moments nedaudz vēlāk radās pie Valentīna Raļkeviča sargātajiem vārtiem, taču Apajevam pēdējā brīdī paspēja patraucēt gruzīns Vako Bačiašvili. 25. minūtē pie brīdinājuma tika arī liepājnieki – Oskars Kļava ar pārkāpumu apturēja ieskrējušos Apajevu.

Laukumā valdīja kārtīga cīņa, iniciatīva piederēja liepājniekiem, taču abu komandu futbolistiem izveidot vārtu gūšanas momentus neizdevās precizitātes trūkuma dēļ, gan piespēlēs, gan bumbas uzņemšanā. 39. minūtē laba iespēja radās ”Riga” komandai pēc stūra sitiena, taču Gorkšs ar galvu bumbu raidīja nedaudz garām vārtiem. ”Liepājas” futbolisti regulāri viedoja savus uzbrukumus pa kreiso malu, kur darbojās Dario Tomičs un Artūrs Karašausks.

44. minūtē Karašausks ļoti teatrāli krita, tomēr nopelnot savai komandai standartsituāciju. Pie bumbas stājās gados jaunais liepājnieks Mārtiņš Ķigurs, veica centrējumu, taču ”Riga” aizsardzība veiksmīgi bumbu no soda laukuma izsita, un nu jau draudi pretējā virzienā – viens pret vārtsragu varēja izskriet Apajevs, tomēr krievu viesspēlētājs nedaudz sapinās meistarībā un tika atbruņots. Pirmais puslaiks noslēdzies bez sitieniem vārtu rāmī, līdz ar to rezultāts 0:0.

Otro puslaiku ar spiedienu uzbrukumā uzsāka viesi, pārņemdami iniciatīvu. ”Daugavas” stadiona rezerves laukuma tribīnēs valdīja patiešām laba atmosfēra – ar skaļiem saukļiem un bungām izcēlās ”Riga” fanu pulks, savukārt par Liepāju visaktīvāk bļāva FK ”Liepāja” jaunā maiņa. 57. minūtē bīstamu momentu izdevās radīt zilajos formas tērpos tērptajiem viesiem – balsta pussargs Ivans Jeņins ļoti meistarīgi viduszonā apspēlēja Ķiguru, nogādāja bumbu Apajevam, kurš soda laukumā atrada Turkovu, taču situāciju glāba un sitienu izpildīt neļāva Artjoms Osipovs.

61. minūtē mājnieku galvenais treneris Tamazs Pertija veica pirmo spēlētāju maiņu – malā devās labu spēli aizvadījušais Ķigurs, kuru nomainīja Leonels Strumija. Brīdi vēlāk lielisku reidu soda laukumā no kreisā flanga veica Apajevs, taču viņa izpildīto piespēli neviens nespēja pārvērst vārtu guvumā. Rīdzinieki nopelnīja stūra sitienu, kuru izpildīja komandas kapteinis Oļegs Laizāns. Laizāns raidīja bumbu soda laukumā, kur veiklākais bija Gorkšs, ar galvu precīzi sitot bumbu Raļkeviča sargātajos vārtos un atklājot spēles rezultātu – 1:0!

Uzreiz pēc zaudētajiem vārtiem manāmi aktivizējās Liepājas futbolisti. Savas ātruma īpašības uzbrukumā centās izmantot Karašausks, taču ”Riga” aizsargi viņa reidus apturēja. 67. minūtē Pertija veica otru maiņu, Bačiašvili vietā sūtot Kristianu Toresu. Piecas minūtes vēlāk Raivja Jurkovska vietā laukumā tika sūtīts Marks Kurtišs. Liepājnieku treneris Tamazs Pertija kļuva arvien nervozāks, vēl jo biežāk ar skaļiem uzmundrunājumiem dzenot uz priekšu savus padotos.

”Riga” galvenais treneris Vladimirs Volčeks pirmo maiņu veica vien 76. minūtē, Turkova vietā laukumā sūtīdams Bogdanu Vaščuku. Mājnieki izdarīja lielu spiedienu uz viesu vārtiem, taču nobeiguma fāzē liepājniekiem nedaudz pietrūka. Desmit minūtes pirms pamatlaika beigām iespaidīgu sadursmi piedzīvoja Gorkšs un Kurtišs. Pieredzējušais centra aizsargs, spēcīgi atspēries, devās pēc gaisa bumbas, taču viņa ceļā patrāpījās 19 gadus vecais Kurtišs. Abi futbolisti nonāca īsā mediķu aprūpē, tomēr spēja turpināt maču.

Nedaudz vēlāk pa vārtu stabu trāpīja uz maiņu laukumā nākušais Vaščuks. 83. minūtē Gorkšs netālu no soda laukuma pārkāpa noteikumus pret Grebi, taču potenciāli bīstamo standartsituāciju neizdevās realizēt Tomičam, kurš sita tieši rokās Vladislavam Kurakinam. Spēles laiks pamazām iztecēja, liepājniekiem tā arī nespējot atrast atslēgu uz ”Riga” vārtiem. Kompensācijas laika pašās beigās lielu darba apjomu paveikušo Apajevu nomainīja Ēriks Punculs. FK ”Liepāja” spēlētājiem tā arī vārtus gūt neizdevās, spēlei noslēdzoties ar 1:0. FC ”Riga” savukārt sezonu sākusi ar uzvaru.

FC ”Riga” – FK ”Liepāja” 1:0 (0:0)
Vārti: Gorkšs 67`
Brīdinājumi: Bogdaškins 16`, A. Kurakins 72`, Jeņins 88` – Kļava 26`, Grebis 90+3`
”Riga”: V. Kurakins, Litvinskis, Belica, Gorkšs, A. Kurakins, Jeņins, Laizāns, Pētersons, Bogdaškins, Apajevs (Punculs 90+3`), Turkovs (Vaščuks 76`)
”Liepāja”: Raļkevičs, Osipovs, Kļava, Ivanovs, Tomičs, Bačiašvili (Toress 67`), Jurkovskis (Kurtišs 74`), Hmizs, Ķigurs (Strumija 61`), Karašausks, Grebis
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs