“SynotTip” Virslīgas 19. kārtas spēlē trešajā vietā esošā “Liepāja” jau otrajā minūtē izvirzījās vadībā, tomēr pašās pamatlaika beigās izlaida uzvaru pret RFS – 1:1.

Latvijas čempione “Liepāja” vadībā izvirzījās jau 70. sekundē, kad pēc stūra sitiena visaugstāk lēca horvātu pussargs Marko Brtans, kurš Virslīgā vārtus nebija guvis turpat pilnu mēnesi – 1:0. Arī nākamo momentu izveidoja viesi, 13. minūtē soda sitienu no 18 metriem, atrodoties pretī vārtiem, pretinieku veidotajā mūrī triecot Valērijam Afanasjevam.

Taču pamazām aktivizējās arī RFS. Pretinieku vārtsarga Pāvela Doroševa modrību ar šāvienu no distances pārbaudīja Ņikita Kaļiņins, bet 35. minūtē sekoja Ensas Ndžī piespēle gar vārtiem, tomēr pieredzējušajam Aleksejam Višņakovam neizdevās aizsniegties līdz bumbai. Vēl pēc trim minūtēm galvu pie pretinieku vārtiem par neizmantotu momentu nācās saķert Ritum Krjauklim – pēc pirmajām 45 minūtēm liepājnieki vadībā ar 1:0.

69. minūtē iespēja dubultot pārsvaru bija Afanasjevam, tomēr viņam pretuzbrukumā pēc Romāna Mickeviča piespēles no labā flanga neizdevās sitiens, no soda laukuma robežām bumbu raidot augstu gaisā, nevis pretinieku vārtos. Desmit minūtes vēlāk momentu neizmantoja arī Oskars Kļava, kurš akrobātiski sita šķērītē zem pārliktņa, tomēr laukuma saimniekus glāba vārtsargs Germans Māliņš.

Neizmantotās iespējas nācās nožēlot pēdējā minūtē. Višņakovs piespēlēja gar vārtiem, kur izveicīgākais bija 69. minūtē uz maiņu laukumā nākušais Giorgi Diakvnišvili – RFS izrāva izlīdzinājumu 1:1.

“Liepājai” vājš mierinājums, ka izdevās pārtraukt trīs zaudējumu sēriju, turklāt visos mačos nācās piekāpties ar 2:3 – pret “Mettu/Latvijas Universitāti”, “Jelgavu” un “Ventspili”. Trīs vārti tika ielaisti arī pēdējā uzvarā, kas tika izcīnīta 24. jūlijā mājās pret līderi Jūrmalas “Spartaku” – 4:3.

RFS – Liepāja 1:1 (0:1)

Vārti: Brtans 2′ – Diakvnišvili 90′
Brīdinājumi: Isajevs, Kaļiņins – Brtans
RFS: Māliņš, Kaļiņins (Diakvnišvili 67′), Višņakovs, Jurkovskis, Pilijevs, Kozlovs, Krjauklis, Isajevs, Ndžī, Sorokins, Hvoiņickis (Kovaļonoks 79′)
Liepāja: Doroševs, Tumanovs (Gucs 62′), Strumija, Gorkšs, Kluks, Afanasjevs (Hmizs 77′), Brtans, Kārkliņš, Kļava, Mickevičs, Kurtišs (Ivanovs 67′)
Galvenais tiesnesis: Andris Utināns